KPK Finanse Kredyty 2016

Księgowania przelewów przychodzących w banku PEKAO SA

Polecenie przelewu pojedna z popularniejszych form rozliczeń bezgotówkowych. Samo zlecenie wypełnia się kilka chwil, ale księgowania w bankach dotyczące przelewów przychodzących mogą trwać nawet kilkanaście godzin. Oczywiście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, banki dokładają wszelkich starań, by czas ten minimalnie skrócić. Ile zatem będziemy czekać na wpływ środków na rachunek w banku PEKAO SA?

Polecenie przelewu polega na przesłaniu wskazanej przez właściciela rachunku kwoty na konkretne rachunki, często w innych bankach bez udziału pieniądza rzeczywistego, a jedynie wirtualnie. Z takiego rozwiązania korzystają na co dzień zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni.

Międzybankowe przelewy w Polsce obsługiwane są poprzez KIR (Krajową Izbę Rozrachunkową) i realizowane przez ELIXIR (Elektroniczny System Rozliczeń). Każdego dnia odbywają się trzy takie sesje rozliczeniowe. Pierwsza w godzinach od 9.30 do 11.00, popołudniu w godzinach od 13.30 do 15.00 i wieczorem w godzinach od 16.00 do 17.30 Oczywiście poszczególne banki dodatkowo mogą wyznaczyć (i zwykle tak robią) własne sesje wychodzące i przychodzące. W sesjach wychodzących obsługiwane są przelewy zlecone przez klientów banku na rzecz innych , a w sesji przychodzącej księguje przelewy, które dotarły do banku i mają zasilić rachunki klientów.
Ban PEKAO SA realizuje polecenia przelewu, które dokonywane są w postaci zleceń elektronicznych wykonywanych przy użyciu bankowości elektronicznej Pekao24, dokumentów w formie papierowej, złożonych do realizacji i spełniających warunki niezbędne do ich wykonania. W ramach usługi online Pekao24Przelew, klienci banku mają możliwość w bezpieczny sposób, szybki i wygodny płacić za zakupy w sieci. Takie płatności dokonywane są po zalogowaniu do banku bezpośrednio z Eurokonta.

Sesje przelewów banku PEKAO SA

– sesje wychodzące bank realizuje w godzinach: 8:30, 12:30, 15:00
– sesje przychodzące bank realizuje w godzinach: 11:00, 15:00, 17:30

Aby określić dokładny czas księgowania przelewu przychodzącego na naszym koncie musimy, oprócz ww. godzin obowiązujących w PEKAO SA, znać także czas, kiedy zleceniodawca zlecił wykonanie dyspozycji w swoim banku i wiedzieć, jak odbywają się księgowania w banku nadawcy. Warto podkreślić, że przelewy zewnętrzne złożone w dniu wolny od pracy będą zrealizowane w najbliższym dniu roboczym. Jeśli zleceni przelewu skierowane było po zamknięciu ostatniej sesji księgowej w danym dniu, jego realizacja nastąpi podczas pierwszej sesji dnia następnego (roboczego).

Jak widać w PEKAO SA, podobnie jak w większości innych banków, realizacje zleceń odbywają się dość często i w sposób zorganizowany i precyzyjny, zrozumiały i akceptowalny przez każdego.

Aktualne zestawienia dostępnych produktów:
chwilówki online porównanie kwiecień 2018
kredyty gotówkowe porównanie kwiecień 2018
najlepsze konta osobiste kwiecień 2018
karty kredytowe promocje kwiecień 2018