KPK Finanse Kredyty 2019

Mieszkanie Plus w Warszawie

Program rządowy Mieszkanie Plus ma być kontynuacją prowadzonej polityki prorodzinnej. Obecnie uruchomione zostały środki na dofinansowanie do programu Mieszkanie dla Młodych, jednak rok 2018 ma być ostatnim, w którym to wsparcie będzie możliwe. Dla osób, które nie dostaną kredytu lub ich na niego zwyczajnie nie stać mogą liczyć na pomoc w ramach nowego programu nad którym pracuje rząd. Pierwsze mieszkania już powstają, także w Warszawie, jednym z najbardziej napływowych miast w kraju.

Celem programu jest znaczna poprawa sytuacji mieszkaniowej, zwłaszcza dla osób młodych. Długoterminowy wynajem, bo na tym polega założenie pomocy, umożliwi zamieszkanie w wyposażonym mieszkaniu rodzinom, które nie posiadają własnego M. Lokale mają być urządzone w miarę komfortowo wyposażone w podstawowy, niezbędny sprzęt. Powołana spółka BGK Nieruchomości odpowiada za wybudowanie nowych osiedli mieszkaniowych w wybranych miastach Polski, przeznaczonych pod rządowy wynajem długoterminowy. Rodziny nie będą musiały się obawiać, że umowa zostanie bezpodstawnie wypowiedziana, a niektóre lokale będą przeznaczone na wykup za oznaczoną kwotę po upływie umówionego okresu czasu.

Na efekty programu przyjdzie nam poczekać (pozyskanie gruntów, poszczególne etapy budowy, formalności), ale prognozy wskazują, że w 2030 roku nie powinno być w Polsce problemów z mieszkaniami nawet dla mniej zamożnych, w tym lokalami socjalnymi o które obecnie dość trudno.

Warszawa jest największym miastem, a zarazem miejscem, gdzie o lokale nawet na wynajem trudno. Mieszkanie Plus, dzięki gruntom przekazanym przez Pocztę Polską na Woli staje się faktem. Rusza budowa osiedla mieszkaniowego z 1100 lokalami. Na chwile obecną to drugie tyle, ile buduje się w innych częściach kraju – w Białej Podlaskiej, Gdyni, Jarocinie, Wałbrzychu czy Pruszkowie (powstaje tam łącznie 1200 mieszkań na wynajem). W planach jest też Wrocław, Rybnik i Grudziądz.

Program gwarantuje, oprócz wyposażonych, a nawet umeblowanych mieszkań także miejsca postojowe dla mieszkańców i pełną infrastrukturę osiedlową. Inicjatywa słuszna, choć wiele wątpliwości budzi standard budowania i wykańczania mieszkań – wymogiem jest stosowanie najtańszych, co nie znaczy najgorszych materiałów.

Na Mieszkanie Plus mogą liczyć obecnie wszyscy zainteresowani. Jeśli jednak liczba chętnych zostanie przekroczona konieczne będzie spełnienie określonych kryteriów. Długoterminowy wynajem będzie pierwszeństwem dla rodzin z dziećmi – w myśl prowadzonej przez władze polityki prorodzinnej.

Aktualne zestawienia dostępnych produktów:
chwilówki online porównanie lipiec 2019
kredyty gotówkowe porównanie lipiec 2019
najlepsze konta osobiste lipiec 2019
karty kredytowe promocje lipiec 2019