Karty kredytowe

Płatności NFC w T-Mobile Usługi Bankowe niebawem zakończone

Każdy z nas poszukuje ułatwień w codziennym życiu. Takim innowacyjnym rozwiązaniem miały okazać się płatności z wykorzystaniem karty SIM z NFC oraz opcja płatności telefonem. Karty simcentryczne udostępniane są obecnie jedynie przez T-Mobile UB i Orange Finanse. W tym pierwszym banku karty te nie będą wydawane już od lipca 2017 roku. Dlaczego? Karta NFC pozwala na wykonywanie wszelkich płatności za pomocą smartfona. W przypadku T-Mobile UB karta debetowa NFC i obsługa są darmowe.

MasterCard, jeden z większych promotorów płatności NFC zakończył wsparcie tej technologii. Głównym powodem były wysokie koszty utrzymania i brak zainteresowania klientów tym rodzajem usług. Cyfrowy portfel wdawał się niezbyt bezpieczny nie tylko dla Polaków, ale wycofały się z tej technologii także Slovak Telekom i Deutsche Telekom.

To, że T-Mobile wycofuje karty NFC nie oznacza jednak, że posiadacze opcji takich mikropłatności nie będą mogli nadal korzystać z funkcji MyWallet. Nie jest to bowiem koniec płatności telefonem. Następca NFC ma zostać, przynajmniej w Banku T-Mobile HCE. Nie ma też potrzeby wymiany karty NFC, ma być ona zsynchronizowana z nowym rozwiązaniem. HCE polega na chmurze obliczeniowej, w której znajduje się karta płatnicza. Już obecnie karty HCE są dostępne w wielu wiodących bankach – PKO BP, PEKAO SA czy BZ WBK.

Zapewne za niedługi czas wprowadzone zostaną jeszcze nowsze rozwiązania, które zawojują rynek usług bankowych.

Aktualne zestawienia dostępnych produktów:
chwilówki online porównanie czerwiec 2018
kredyty gotówkowe porównanie czerwiec 2018
najlepsze konta osobiste czerwiec 2018
karty kredytowe promocje czerwiec 2018