KPK Finanse Kredyty 2016

Private banking – co to jest, jak działa i czy się opłaca?

Private banking to usługa, z której mogą korzystać osoby posiadające na koncie osobistym, co najmniej 500 tys. zł, szacuje się, że obecnie zdecydowało się na nią około 80 tys. osób. W ramach usługi, klient może liczyć na profesjonalną obsługę, która obejmuje długoterminowe zarządzanie aktywami finansowymi oraz bieżące działania w zależności od potrzeb. Do najbardziej popularnych usług można zaliczyć także prestiżowe karty kredytowe oraz nowoczesne produkty depozytowo-inwestycyjne. Będąc w grupie private banking, można liczyć na specjalne traktowanie oraz elastyczne rozwiązania produktowe. W tym wypadku dostajemy także możliwość negocjowania oprocentowania depozytów oraz warunków zaciągania kredytów. Na takie przywileje, nie mogą liczyć klienci VIP.

Private banking jest zarezerwowany dla osób najzamożniejszych. W Polsce nie jest to duża grupa, tym bardziej jest cenna dla instytucji finansowych. Dzięki nim bank może zarobić więcej pieniędzy, stąd specjalne warunki i obsługa na najwyższym poziomie. Do private banking najczęściej przynależą właściciele korporacji, przedsiębiorcy oraz rentierzy. Oferta uwzględnia także szereg usług poza finansowych typu inwestycje na rynku nieruchomości czy wsparcie klienta w jego działalności filantropijnej.

Okazuje się, że bogaci ludzie mają dużo większe możliwości, niż przeciętnie zarabiające osoby. Przykładowo lokaty o najwyższym oprocentowaniu osiągają zazwyczaj 3-3,5% w skali roku, tymczasem klienci private banking otrzymują oprocentowanie wyższe nawet o 1 p.p. Podobna sytuacja ma miejsce z kredytami, które posiadają znacznie niższe oprocentowanie, niż można znaleźć w standardowej ofercie. Takie proceder można byłoby uznać za paradoks, bo w tym przypadku, bogate osoby mają płacą za obsługę bankową dużo mniejsze kwoty, niż przecięty Kowalski, któremu marzy się własny dom i decyduje się na zaciągnięcie kredyty hipotecznego.

Aktualne zestawienia dostępnych produktów:
chwilówki online porównanie kwiecień 2018
kredyty gotówkowe porównanie kwiecień 2018
najlepsze konta osobiste kwiecień 2018
karty kredytowe promocje kwiecień 2018