Banki kredyty KPK Finanse 2020

Dlaczego warto skorzystać z porównywarek finansowych?

Porównywarki finansowe to serwisy, które pomagają brać korzystne kredyty, pożyczki czy zakładać najlepsze konta. Wiele osób jednak wybiera takie produkty bankowe i pozabankowe nie korzystając z nich, opierając się jedynie na przypuszczeniach czy swojej subiektywnej ocenie. Podczas brania kredytów czy innych czynności warto jednak zdecydowanie sprawdzić które rozwiązanie jest najkorzystniejsze i podjąć decyzję z taką wiedzą. Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o porównywarkach finansowych. Podpowiadamy też, jak działają i dlaczego warto z nich korzystać, gdy chcemy wziąć pożyczkę czy założyć nowe konto bankowe.

Czym są porównywarki finansowe?

Porównywarki finansowe to serwisy w internecie, które porównują różnorodne produkty bankowe i pozabankowe. Mają one formę list rankingowych, na których znajdują się wszystkie produkty z danej kategorii. Na liście tej każda pozycja zawiera bliższe informacje o koncie czy pożyczce, a samą listę możemy sortować i filtrować. W sieci ogólnie istnieje wiele porównywarek. Są one publikowane przez portale branżowe, marki finansowe czy prywatne osoby. Najczęściej jeden serwis www dotyczy jednego typu produktu finansowego, choć są i też takie serwisy gdzie możemy sprawdzić wiele ofert finansowych. Obsługa samego serwisu jest prosta i intuicyjna. Aby skorzystać z takich portali, nie musimy się rejestrować, podawać danych ani wykonywać żadnych innych czynności. Możemy porównać produkty finansowe anonimowo oraz niezobowiązująco. W porównywarkach finansowych znajdziemy też najczęściej poradniki czy cenne wskazówki, dzięki którym będziemy mogli wybrać odpowiedni kredyt czy konto. Porównywarki zawierają w sobie wszystkie aktualne oferty z danej kategorii dostępne na rynku. Są one aktualizowane i korzystając z nich w jednym miejscu, możemy sprawdzić wszystkie obecne oferty banków i firm pożyczkowych. Celem takich serwisów jest pomoc w wyborze klientom odpowiedniego produktu bankowego i ułatwienie mu w tym zadania. Porównywarki finansowe dostępne są w różnych wariantach. Najpopularniejszymi są porównywarki kont bankowych, kredytów, pożyczek pozabankowych czy chwilówek. W sieci znajdziemy również porównywarki lokat, abonamentów czy usług związanych z finansami.

Czy porównywarki są niezależne?

Jednym z częstszych pytań, jakie pojawia się przy okazji porównywarek finansowych, jest to, czy są one niezależne i nie promują konkretnych produktów bankowych. W rzeczywistości porównywarki są niezależne i nie są sponsorowane np. przez konkretne banki. Zawarte w nich informacje są ogólnodostępne na innych stronach www, więc nie ma obawy, że serwisy takie promują pewne rozwiązania. Serwisy tego typu zarabiają na tym, iż użytkownicy właśnie poprzez nie założą dane konta bankowe lub zawnioskują o kredyt. Dzięki tej sytuacji możemy być wręcz pewni, że porównywarkom finansowym zależy jak najbardziej na dokładnym i rzetelnym przedstawieniu danych. Nie musimy również korzystać z internetowego zakładania konta itp. przez porównywarkę, a możemy udać się samodzielnie do banku z chęcią założenia konkretnego konta – choć jest to wygodne rozwiązanie.

Jak w praktyce korzysta się z porównywarek?

Z porównywarek finansowych korzysta się niezwykle prosto. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej porównywarki w internecie. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki np. porównywarka kont bankowych oraz wybrać jeden lub kilka najpopularniejszych wyników. Gdy jesteśmy już na stronie porównywarki, możemy z niej zacząć korzystać. Każdy serwis może działać na nieco innych zasadach, ale ogólnie funkcjonują one w taki sam sposób. W głównej części serwisu znajdziemy spis wszystkich ofert oraz suwaki, którymi będziemy mogli wybierać odpowiednie wartości. Będą one dotyczyły produktu bankowego, którego szukamy. Przy porównaniu kont bankowych możemy otrzymać wartości ceny miesięcznej za konto lub udogodnień, które chcemy mieć, a przy kredytach wartości maksymalnego oprocentowania itp. Po ustawieniu wszystkich parametrów otrzymamy gotową listę aktualnych ofert na rynku. Listę tą możemy jeszcze najczęściej ułożyć według konkretnych wartości np. od najtańszej do najdroższej pożyczki. Każdą ofertę możemy również rozwinąć i sprawdzić szczegóły, czy regulamin. W ten sposób uzyskamy listę ofert finansowych na rynku, które nam odpowiadają. Opcjonalnie możemy skorzystać z danej oferty, klikając w nią i przechodząc na stronę pożyczkodawcy czy banku w celu założenia, konta lub wzięcia pożyczki.

Jakie korzyści dają?

Pierwszą korzyścią jaka płynie z używania porównywarek finansowych jest fakt znalezienia na rynku najtańszej opcji. Niezależnie od tego, czy bierzemy kredyt, pożyczkę czy zakładamy konto bankowe, wybierając najtańszą opcję, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Chwila poświęcona na wyszukanie najtańszej oferty sprawi, że przez najbliższe lata będziemy płacili realnie mniejsze sumy za dane produkty finansowe. Porównywarki są też niezwykle pomocne i zwiększają komfort wyszukiwania innych opcji. Samodzielnie przekazując internet, musielibyśmy poświęcić mnóstwo czasu na znalezienie odpowiedniego konta czy rozwiązania kredytowego. Samodzielnie nie przeszukalibyśmy również tak dokładnie sieci. W porównywarce znajdziemy wszystkie aktualne oferty w ciągu kilku minut i będziemy mogli wybrać najlepszą dla nas opcję. Samo używanie takiego serwisu nie jest trudne czy zobowiązujące. W sieci działa też wiele takich stron i nie musimy jej przeszukiwać, aby dotrzeć do rzetelnych portali porównujących produkty bankowe.

Kiedy warto korzystać porównywarek?

Z porównywarek finansowych w sieci warto skorzystać w kilku sytuacjach. Pierwszą z nich jest sam fakt, kiedy chcemy wziąć kredyt, pożyczkę lub założyć konto bankowe. Jeśli i tak chcemy skorzystać z oferty banku, warto wybrać tę najtańszą. Drugą sytuacją, kiedy warto skorzystać z takich serwisów, jest ta, kiedy szukamy oszczędności i najlepszych finansowo opcji. Jest to szczególnie ważne przy kredytach wysokich sumach np. kredycie hipotetyzm czy samochodowym. Porównywarki będą nam pomocne, jeśli nie znamy się na finansach, a chcemy utworzyć konto lub wziąć kredyt. Otrzymamy przegląd najlepszych ofert, nie musząc wyszukiwać ich samodzielnie wraz z opiniami, ocenami czy poradami.

Eliza Bieniasewicz
Finansiero.pl