Kredyty KPK Finanse

Kredyty konsolidacyjne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny to dość szczególny produkt bankowy, który przeznaczony jest dla tych osób i firm, które spłacają już kilka różnych zobowiązań. Decydując się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego możemy spłatę tych zobowiązań znacznie uprościć, bowiem zamiast kilku rata w różnych terminach będziemy spłacać jedną ratę, która może być nawet o wiele niższa niż suma poprzednich zobowiązań. To jest podstawowa zaleta konsolidacji kredytów, to właśnie z tego powodu tak wiele osób jest zainteresowanych oferta kredytów konsolidacyjnych zarówno w bankach jak i w innych instytucjach finansowych.

Jeśli zatem spłacamy jednocześnie kredyt hipoteczny, samochodowy gotówkowy oraz limit kredytowy na naszej karcie, warto pomyśleć o konsolidacji, by spłata długów była po prostu łatwiejsza. Pamiętajmy, że kredyt konsolidacyjny wymaga zwykle zabezpieczenia w postaci hipoteki, co ważne, to bank ustala, jaką wartość zastawianej nieruchomości jest skłonny nam pożyczyć. Zatem ubiegając się o kredyt konsolidacyjny, warto spotkać się z ekspertem finansowym, który przeanalizuje nasz stan posiadania i pomoże wybrać ofertę najbardziej dla nas adekwatną.

Składając wniosek o kredyt konsolidacyjny, powinniśmy mieć świadomość, że w zasadzie trzeba spełnić wszystkie te warunki, których spełnienie uprawniało nas np. do otrzymania kredytu hipotecznego. Przede wszystkim musimy wykazać się wystarczająco dobra zdolnością kredytową – od razu powinniśmy postarać się o stosowne zaświadczenia o dochodach. Podobnie jak przy innych kredytach najbardziej cenionym źródłem przychodu jest standardowa praca na etacie. Jednak obecnie wiele banków uznaje także dochodu pochodzące z umowy zlecenia czy tez umowy o dzieło. Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, musimy tak naprawdę udowodnić jedynie, że nasz dochód ma charakter stały.

Jedną z największych zalet kredytów konsolidacyjnych jest fakt, że wraz z konsolidacją naszych zobowiązań, nasze poprzednie długi przestają być problemem. To bank przejmuje za nie całkowitą odpowiedzialność. My ze swej strony musimy jedynie terminowo spłacać raty kredytu konsolidacyjnego. Pamiętajmy jednak, że żaden oferowany przez banki kredyt konsolidacyjny nie jest równoznaczny z kredytem dla osób zadłużonych. Aby skonsolidować zadłużenie musimy posiadać nie tylko wysoką zdolność kredytową, ale także nienaganną przeszłość kredytową.

Kredyt konsolidacyjny jest tak wygodnym i cenionym rozwiązaniem głownie z tego względu, że cechuje się on stosunkowo niskim oprocentowaniem (około 8-9 %) i długim terminem spłaty. Zatem możliwe jest maksymalne obniżenie raty, co sprawia, że jej spłata na co dzień jest o wiele prostsza. To, na jaką kwotę możemy wziąć kredyt konsolidacyjny zależy w dużej mierze od banku i od jego kryteriów. Jednak normą jest ustalanie maksymalnej sumy kredytu, która stanowi jakieś 75%-80% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie pożyczki.

Warto dodać, ze kredyt konsolidacyjny możemy wziąć także w obcej walucie. Zwykle możliwe jest także jego przewalutowanie. Co istotne, coraz częściej przynajmniej części formalności, jakie są zwyczajowo związane z kredytem, możemy załatwić przez Internet. Dotyczy to zarówno banków jak i instytucji para bankowych. Pamiętajmy jednak, że w bankach musimy wykazać się wysoką zdolnością kredytową, by przeprowadzić konsolidację zadłużeń. Inaczej wygląda sytuacja w instytucjach pozabankowych – tutaj możliwa jest nawet konsolidacja zobowiązań osób dość mocno zadłużonych, jednak norma jest także horrendalne wręcz oprocentowanie.

Aktualne zestawienia dostępnych produktów:
chwilówki online porównanie grudzień 2022
kredyty gotówkowe porównanie grudzień 2022
najlepsze konta osobiste grudzień 2022
karty kredytowe promocje grudzień 2022