KPK Finanse Kredyty 2019

Leasing a kredyt

Zakup samochodu wiąże się zawsze z dość dużym wydatkiem, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na samochód nowy, prosto z salonu, lub taki, który ma dopiero kilka lat. Naturalnie można samochód kupić za gotówkę, jednak bardzo często okazuje się, że zmobilizowanie się do zaoszczędzenia tak znacznych sum wcale nie jest takie proste. Zresztą bywa, że zakup samochodu podyktowany jest dość nagłą koniecznością i po prostu nie ma czasu na tworzenie odpowiedniej rezerwy finansowej. Nie oznacza to wcale, że musimy się zadowolić starszym autem lub gorszym jego modelem niż zakładaliśmy. Z pomocą przychodzą nam coraz bardziej popularne na rynku finansowym kredyty samochodowe.

Kredyt samochodowy to jeden z bardziej popularnych sposobów na sfinansowanie zakupu auta, wielu klientów banków pyta o to, jakie warunki musza spełnić, aby taki kredyt został im przyznany. Na szczęście okazuje się, że nie jest to zanadto skomplikowane.

Zaletą kredytu samochodowego jest jego czas kredytowania – zwykle jest to około 8-10 lat. Jest to wystarczająco długi czas, by móc spłacić kredyt bez konieczności obniżania standardu życiowego. Przy rozłożeniu np. 30 000 zł na 120 miesięcy, spłacana co miesiąc rata w żaden sposób nie wpłynie na komfort naszego życia. Właśnie z tego powodu kredyty samochodowe są tak popularne – korzystają z nich zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy, którzy kupują samochody w celach związanych z działalnością gospodarczą. Choć trzeba przyznać, że ci ostatni korzystają także dość często z opcji, jaką jest leasing.

W tym miejscu jednak należy podkreślić fakt, że kredyty samochodowe staja się coraz tańsze, coraz bardziej korzystne dla klientów banku. Jest spowodowane właśnie konkurencyjną ofertą leasingu. Oczywiście kredyt samochodowy możemy wziąć zarówno na krótszy okres jak i najdłuższy. Okres kredytowania powinniśmy dopasować do naszych możliwości finansowych, jeśli posiadamy odpowiednie środki finansowe, lepiej byłoby naturalnie spłacić kredyt samochodowy w miarę szybko. Rozłożenie go na mniejszą ilość rat skutkuje naturalnie ogólnie niższymi kosztami kredytu.

Podobnie jak w przypadku innych kredytów także i kredyt samochodowy możemy wziąć w innej niż nasza rodzima waluta. Zawsze jednak należy mieć świadomość, że kredyt walutowy bywa dość ryzykowny i finalnie może się okazać, że lepiej wyszlibyśmy na kredycie samochodowym w polskiej walucie. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na te pierwsza opcję, warto od razu zorientować się, jak w naszym banku wygląda kwestia przewalutowania kredytu samochodowego. Najlepiej byłoby naturalnie wybrać ofertę instytucji, która dopuszcza całkiem darmowe przewalutowanie.

Na co właściwie możemy wykorzystać środki poznane nam w ramach kredytu samochodowego? Jak się okazuje nie tylko na sfinalizowanie zakupu auta, ale także takich pojazdów jak: motor, quad, motorower itd. Warto jeszcze zaznaczyć, że obecnie banki dopuszczają możliwość kredytowania zakupu samochodów nawet w wieku 10-12 lat.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właściwie lepiej jest wziąć kredyt samochodowych niż gotówkowy. Jak łatwo się domyślić chodzi o koszty kredytu – kredyt samochodowy jest znacznie niżej oprocentowany, zatem jego spłata będzie dla nas o wiele mniejszym obciążeniem niż spłacanie kolejnych rat kredytu gotówkowego. Co ważne, nie musimy nawet posiadać żadnego wkładu własnego, aby taki kredyt otrzymać. Wiele instytucji nie wymaga także zaświadczeń o dochodach wnioskodawców.

Aktualne zestawienia dostępnych produktów:
chwilówki online porównanie czerwiec 2024
kredyty gotówkowe porównanie czerwiec 2024
najlepsze konta osobiste czerwiec 2024
karty kredytowe promocje czerwiec 2024